Bacak içi Germe

Bacak içi Germe

1. Bacak germe ameliyatı nedir? Kimlere uygulanabilir?
Özellikle kilo alıp verme sonrası oluşan, bazen yapısal olan, sıklıkla kasık altından başlayıp, bacak içini takip ederek bazen daha limitli bir mesafeye, bazen de diz altına uzanacak kadar geniş bir alanı kaplayan cilt ve yağ dokusu fazlalığına sahip kişilere yapılır. Cilt ve yağ dokusu fazlalığının çıkartılıp sıkı ve daha ince bir bacak oluşturan bir ameliyattır. Sellülitlere ve ince çizgilenmelere en yüksek faydayı gösteren işlemdir.

2.Bacak germe ameliyatı izli bir ameliyat mıdır?
Yeni geliştirilen teknikle, önce muayene sırasında belirlenen fazlalık alana liposuction yapılmaktadır. Böylelikle, fazlalık alanda rahatlama sağlanmaktadır. Sonrasında ise iz, bacağın iç ve bir miktar gerisinde kalacak şekilde planlama yapılıp, rahat bir sekilde dirençsiz bir kapatma yapılmaktadır. Bu da çizginin daha az belirgin ve göze daha az çarpan bir lokasyonda olmasını sağlamaktadır.

3.Mini bacak germe ameliyatı nedir?
Sadece kasık hattında ve bu bölgenin bir miktar altına uzanan, bacak ortasını geçmeyen limitli bir gevşeklik olan hastalarda kullanılabilecek, kasık hattının hemen altına yapılan, bikini içinde gizlenen daha da küçük bir cizgi ile yapılabilen bacak germe ameliyatıdır.

4.Bacak germe ameliyatı ne kadar sürer ve işlem sonrası nasıl geçer?
Hastamızın mevcut problemine göre yaklaşık 1.5 ila 2.5 saat civarında sürmektedir. İşlem sonrası rahat geçmektedir. Normal hayata dönüş hızlı olmakta, sıklıkla 4 ila 5 gün sürmektedir. İnce likralı kumaştan destekleyici bir korse 4 hafta kadar giyilir.