Kulak Estetik Cerrahisi

Kulak Estetik Cerrahisi

Kepçe Kulak Ameliyatı
Kulaklardaki öne doğru açıklığın fazlalığı ve kulak ön katlantı hattının belirsiz olduğu durumlarda kepçe kulak deformitesinden bahsedebiliriz. Çocuklarda genelde 7 yaşından itibaren, erişkinlerde ise her zaman yapılabilecek bir operasyondur.

 

Kepçe kulak deformiteli hastalarımızda istenilen düzeltme yapılabilmesi için öncelikle deformitenin hatları ve kıkırdak yapısının durumu üç boyutlu olarak değerlendirilmektedir Böylelikle uygun tedavi seçeneği tarafımızdan ameliyat öncesinde belirlenmektedir. Operasyon yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir, kıkırdakların şekillendirilmesi, yerleri önceden planlanmış noktalardan konulan desteklerle yapılmaktadır. Kıkırdak ile kulak çevresi dokular arasında böylelikle tekrar uyumlu bir görüntü yakalanmakta, en az travmatik şekilde deformite düzeltilmektedir.

Bu girişim esas olarak kulak arkasından olduğu için operasyon sahasında hiçbir iz gözükmemektedir. Hastalarımız hastaneden aynı gün taburcu olabilirler. Operasyon sonrasında ise sadece bir hafta süre ile evde sıkı olmayan bir saç bandı takılması önerilmektedir.