Kol Germe

Kol Germe

1. Kol germe ameliyatı nedir ve kimlere uygulanabilir?
Özellikle kilo alıp verme sonrası oluşan, bazen yapısal olan, sıklıkla koltuk altından başlayıp, arka kolu takip ederek bazen daha limitli bir mesafeye, bazen de dirseğe uzanacak kadar geniş bir alanı kaplayan cilt ve yağ dokusu fazlalığına sahip kişilere yapılır. Cilt ve yağ dokusu fazlalığının çıkartılıp sıkı ve daha ince bir kol oluşturan bir ameliyattır.

2. Kol germe ameliyatı izli bir ameliyat mıdır?
Yeni geliştirilen teknikle, önce muayene sırasında belirlenen fazlalık alana liposuction yapılmaktadır. Böylelikle, fazlalık alanda rahatlama sağlanmaktadır. Sonrasında ise iz, kolun iç ve alltında kalacak şekilde planlama yapılıp, rahat bir sekilde dirençsiz bir kapatma yapılmaktadır. Bu da çizginin daha az belirgin olmasını sağlamaktadır.

3. Mini kol germe ameliyatı nedir?
Sadece arka kolda ve kol ortasını geçmeyen limitli bir gevşeklik olan hastalarda kullanılabilecek, koltuk altında gizlenen daha da küçük bir cizgi ile yapılabilen kol germe ameliyatıdır.

4. Kol germe ameliyatı ne kadar sürer ve işlem sonrası nasıl geçer?
Hastamızın mevcut problemine göre yaklaşık 1.5 ila 2.5 saat civarında sürmektedir. İşlem sonrası rahat geçmektedir. Normal hayata dönüş hızlı olmakta, sıklıkla 4 ila 5 gün sürmektedir.