Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi

Post Bariatrik Cerrahi Sonrası Estetik Ameliyatlar
Bilindiği gibi, tüm dünyada ve tabii ülkemizde son yıllarda obesite problemi ciddi oranda artış göstermektedir. Özellikle ilerleyen tekniklerle ve tecrübeli ellerde daha güvenli hale gelen mide küçültme ameliyatları birçok hastanın hayatının değişmesini, ciddi kilolar verilmesini sağlamaktadır.

Her ne kadar sporla desteklense bile hızlı şekilde ciddi kilolar verilmesi vücutta belirli deformasyonlara sebep olmaktadır.

Tüm vücutta görülebilecek bu deformasyonlar, en sık karın bölgesi, meme dokusu, kollar, bacak içleri, popo bölgesi ve yüzde gerçekleşmektedir.

Bariatrik cerrahi sonrası yaklaşık 1 yıl sonra kilo dengesi artık oturmuş ve kilo vermeyen hastalarda, rahatlıkla kombinasyonlar şeklinde ya da tek tek karın germe, liposuction, yağ transferleri, bacak germe, kol germe, meme büyütme, toparlama ya da küçültme, jinekomasti operasyonlarını yapabilmekteyiz.

Vücut kontür cerrahisinde tecrübeli bir hekim olarak bu hastalarımızın hayatlarındaki değişime katkıda bulunmak bizim için ayrıca kıymetlidir.