Karın Bölgesi Estetiği – Karın Germe

Karın Bölgesi Estetiği – Karın Germe

1. Karın germe ameliyatı, hangi hastalara uygulanabilir?
Karın germe ameliyatı Abdominoplasti veya Tummy Tuck olarak da bilinmektedir. Göbek deliğinin altındaki gevşemiş cilt-cilt altı yağ dokusunun alınması, karın duvarında kaslarda eğer mevcut ise gevşekliğin giderilerek daha sıkı bir karın duvarının oluşturulması olarak tarif edilebilir.

2. Karın germe ameliyatının farklı versiyonları var mıdır?
Evet, eğer gevşeklik ve cilt payı belirgin ise, ve ayni zamanda tüm karın duvarındaki kaslarda ayrışma somutsa; eski göbek deliğinin altındaki tüm cilt ve yağ dokusunun alındığı, tüm karın duvarı boyunca kasların sıkıştırıldığı ve yeni göbek deliğinin planlandığı Tam Karın Germe işlemi uygulanır. Eğer gevşeklik sadece göbek deliğinin altında, bikini bölgesi üzerinde bir kat gibiyse, o zaman bu fazlalığın alındığı, göbek deliğine kadar olan kasların sıkılaştırıldığı Mini Karın Germe işlemi uygulanır.

3. Karın germe ameliyatlarında lipoplasty ile ayni zamanda inceltme ve/veya farklı başka işlemlerde uygulanabilir mi?
Evet, Karın Germe işlemlerinde sıklıkla bel bölgesi, sırt yan kısımları ve gerek görülürse başka alanlarda elbette inceltilir. Mini karın germe işleminde karın üst kısımlarında inceltme yapılabilir.. Ek işlemleri, meme ameliyatları, kol germe gibi aynı anda yapabilmekteyiz..

4. Karın germe işleminde, iz nerede kalır, büyüklüğü ne boyuttadır?
Yaptığımız teknik sayesinde, iz bikini içinde saklanabilecek sekilde planlanabilmektedir. Daha aşağıdan planlandığı için genital bölgede de bir askılanma yapmaktadır. Mini karın germe işleminde iz minimal olmaktadır. 1 yıl içinde tüm işlem izleri gibi bu izlerde soluklaşmakta, belirgin şekilde azalmaktadır.

5. Karın germe ameliyatı iyileşme süreci nasıldır?
Kullandığımız tekniklerle, aşırı gerginlikler oluşmasına izin vermediğimiz için, tam karın germe ameliyatlarında dahi rahatsız edici ağrı ile hastalarımız karşılaşmaktadırlar. Mini drenler kullanılmakta, bazı vakalarda hiç dren kullanımı olmamaktadır. Hastalar sosyal hayata 1 hafta içinde entegre olmaktadırlar..